Citizen NJ0210-13L Man Mechanical Watch
Mechanical Man Wristwatch Citizen NJ0210-13L with Stainless steel case, with diameter 40 mm, Blue dial and Blue Leather band.
Quantity
In Stock
The delivery time for this product is 6/14 working days.
  • Free shipping
  • Returns (30 days)
  • 2 year warranty
Specifications
Product
Category Wristwatch
Brand Citizen
Producer Code NJ0210-13L
Gender Man
Style Elegant
Movement
Movement Type Mechanical
Type of power supply Automatic
Movement manufacture Japanese
Case
Case material Stainless steel
Case Color Silver
Case shape Round
Case diameter 40 mm
Case thickness 13 mm
Dial
Dial shape Round
Dial color Blue
Watch band
Band material Leather
Band color Blue
Band width 22 mm